Ah Bir Tatil Olsa - Profesyonel Rehberli Kemeraltı Tarih ve Lezzet Turu 75TL! (10 Noktada Yapılan Tadımlar Dahildir)

Fırsat Seçenekleri

X
«Geri

Profesyonel Rehberli Kemeraltı Tarih ve Lezzet Turu 75TL! (10 Noktada Yapılan Tadımlar Dahildir)

   

100,00 TL

Değerinde

% 25

İndirim

Fırsat Kapandı

1

Kişi Satın Aldı

Claros Tour

Firma Puanı %0
Puan Veren 0 Kişi

Adres:

1469 Sok. No:18 Alsancak/İzmir

Website :

Web Sitesine Git
Detaylı Bilgi
 • Kemeraltı Tarih ve Lezzet Turu ahbirtatilolsa.com özel indirimleriyle sunuluyor.
 • Kemeraltı tarih ve lezzet turu kişi başı 75TL (Profesyonel Rehber, 10 noktada tadım dahil)
 • Fırsat, 25 Şubat 2017 tarihinde geçerlidir. (Kupon alımından önce acentadan müsaitlik bilgisi öğrenilmelidir.)
 • Rezervasyon gereklidir. Tur müsaitlik durumunu öğrenmek ve ahbirtatilolsa.com kuponuyla rezervasyon yaptırmak için telefon: 0232 421 00 11
 • Her kupon kodu tek kişiliktir. Dilediğin kadar ahbirtatilolsa.com kuponu satın alabilirsiniz.
 • Rezervasyonsuz tur kabul edilmez.
 • Rezervasyon iptali ve değişikliği, en geç 5 gün öncesinden bildirilmelidir. Aksi durumda kupon kodu kullanıldı sayılacaktır. 
 • Satın aldığınız kupon adedini, kodlarını ve kullanım durumunu ahbirtatilolsa.com *Hesabım* menüsünden takip edebilirsiniz.
 • İyi tatiller dileriz.
 • Fırsat 25 Şubat 2017 Cumartesi tarihine kadar geçerlidir.
 1. Fırsat Hakkında
 2. Kullanım Notları
 3. Yorumlar (0)

Doya Doya Kemeraltı : Tarih ve Lezzet Turu

İzmir’in tarihi kadar eski bu çarşıda, başlangıcından günümüze kadar kesintisiz bir ticaret süregelmiş. İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı, kapsadığı 270 hektarlık alanda, 230 değişik iş kolunda, 800 bini aşkın ürün çeşidinin sunulduğu 14.482 işyeri sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski tarihi çarşısı olma ünvanını koruyor.

Satıcılarla alıcıların sıcak bir ilişki içinde alış veriş yaptığı Kemeraltı Çarşısında, yapılan ticaretten öte adeta bir terapi söz konusudur. Düğün ve sünnetler için topluca gidilip alış veriş yapılan, ama mutlaka bunun lezzetli bir yemekle taçlandırıldığı bir yerdir.

Camileri ayrı güzeldir, hanları ayrı. Yahudi cemaatinin aktif ibadet edilen havraları da buradadır. Velhasıl ayrı bir dünyadır Kemeraltı.

Turumuzun Akışı:

Sabah belirtilen saatte Konak’ta tarih ve Lezzet turumuza başlıyoruz. İçeceğimiz çayların eşliğinde turun akışı hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

Serpme Börek

İzmir’in sembolü Saat Kulesi’nin de bulunduğu Konak Meydanından turumuza başlıyoruz. Tarihi Vilayet Konağı, Saat

Kulesi, Ayşe Hatun Camisi ve eskiden bu meydanın en görkemli yapısı olan Sarı Kışla konusunda rehberimizin anlattıklarını dinliyoruz. Artık Kemeraltı’nın arka sokaklarında kay

bolma ve eşsiz lezzetlerini tatma zamanı.

Bir yandan özel yiyeceklerin tadına bakarken, diğer yandan da onun neden meşhur olduğunu, nasıl yapıldıklarını öğreniyor, gizemlerini keşfediyoruz.

İlk durağımız Elgani Ezmecisi. Saf tatların nasıl imal edildiklerini öğreniyoruz. Birkaç adım sonra, Serpme börek yapımını izlerken, otlu-peynirli, kıymalı tül gibi ince açılmış böreklerin pişmesini sabırsızca bekliyoruz. Diğer lezzet durakları da bizi bekliyor. Söğüş İzmir’e has bir yiyecek. Adı büyük olan değil, tadı büyük olan olan bir söğüsçüyü seçiyoruz.

Salepçioğlu Camisi

Beyler sokağındaki keşfimiz bizi Salepçioğlu Camisine götürüyor. Barok tarzında yüzyılın başında yapılmış bu cami kalem işleri ile ünlü. Biraz sonra Fotoğraf sevdalılarını sandalyeden düşürecek bir sürprizimiz var. Yüzlerce fotoğraf makinası ve malzemeyi görme olanağını bulduğumuz br mekandayız bir anda. Biraz susadık galiba. Başdurak’ta köşebaşında gerçek meyvelerden sıkılmış meşhur Karadut Şerbetinin tadına varıp, Kestane Pazarı’na devam ediyoruz. Önünden geçerken insanların ağzı sulanan meşhur Kemeraltı Turşucusu Tahsin’in önünde durmadan yürümek imkansız. Her türlü meyve ve sebzeden oluşan turşular önümüzde adeta bir tablo gibi duruyor. Fotoğrafçılar iş başına !

Kemeraltı Şambalisi

Kardeşler Köftecisi etin kalitesinden ödün vermeden sunuyor leziz köftelerini. Tabii ki tadına bakacağız. Birkaç adım ötede sipariş verdiğimiz otlu-peynirli ve kavurmalı kapalı pidelerimizi odun ateşinde pişirmeye başladı bile. Tadına doyamadınız değil mi ? Ama daha başka lezzetler var sırada.

Abacıoğlu Han bir sonraki durağımız. Burada da size bir sürprizimiz olacak. 250 yıllık bu handa Ayşa Boşnak Börekçisi’nin nefis Boşnak Mantısını tadacağız. Tarihi ve pırıl pırıl bu mekanın üst katını da gezerek tarihi hissediyoruz. Yola Cafe, Lesmire Abacıoğlu’nun diğer keyifli mekanları.

Artık cıvıl cıvıl kaynayan Hisarönü’ne doğru yola çıkma zamanı. Ama Her türlü yiyeceğin en tazesinin satıldığı tarihi Havra Sokağı’da uğramadan olmaz. Fotoğrafçılar için adeta bir cennet.

Kızlarağası Hanı ve Hisar Camisi

Yavaş yavaş yönümüzü Hisarönü’ne çeviriyoruz. Hisarönü yaklaşık 2.400 yıl önce İzmir’in limanının, dolayısı ile merkezinin olduğu yer. Günümüzden 250 yıl öncesine kadar da bu konumunu korumuş. Anadolu’dan gelen malların depolandığı ve gemilere yüklendiği Kızlarağası Hanı, bitişiğindeki Hisar Camisi gezip göreceğimiz son iki nokta. Ama Bizim Lokanta’nın kurufasulya ve pilavını tatmadan, önünde kuyruk eksik olmayan Hisarönü Şambalicisi’ne uğramadan turumuzu bitirmiyoruz.

Tarihi Hanlar, Salepçioğlu ve Hisar Camileri’nin güzelliklerini de görme olanağı bulacağımız turumuz, Kızlarağası Hanı’nın üst katında tamamlanacak. Bu turda gözünüz de, gönlünüz de, karnınız da doyacak.

Rehber : Serdar Çelenk

Tur Ücreti : 75 TL

Ücrete dahil olanlar : 

- Claros Tour Acentecilik Hizmeti

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Yaklaşık 10 noktada yapılan tadımlar

( Çay, Serpme Börek, Söğüş, Karadut Şerbeti, Köfte, Pide, Boşnak Mantısı, Kurufasulya ve Pilav, Şambali )

 

Dahil olmayanlar : 

- Ulaşım ( Tur yürüyerek yapılacaktır )

-  Ekstra yiyecek ve içecekler

- Kişisel harcamalar

 • Bu fırsatı satın almak için "Satın Al" butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Satın aldığınız fırsat için Firma Rezervasyon Bilgileri sms ve mail ile size gönderilecektir.
 • Bu fırsata ait Fırsat Kodunuz Sms ve E-Mail yoluyla tarafınıza gönderilecektir.
 • Ayrıca Fırsat Kodunuzu üye panelinizden anında görebilirsiniz.
 • İşletmede fırsat kodunuzu belirterek hizmetten faydalanabilirsiniz.
 • Başka kampanya veya indirimlerle birleştirilemez.
 • Merak ettiğiniz tüm konular için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü okuyabilirsiniz.
 • Tüm sorularınız için info@ahbirtatilolsa.com adresine mail atabilirsiniz.
 • İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı unutmayın.

Bu şehirde olan fırsatlardan haberdar ol

İzmir'de olan fırsatları takip etmek için E-Bülten sistemimize kayıt olun. Kayıt için yandaki form yardımı ile mail adresini bize göndermeniz yeterli.